Chihuahua cena i koszty

Chihuahua gryzący zabawkę - w cenę Chihuahua należy wliczyć koszty zabawek i akcesoriówCena psa zależy przede wszystkim od jego „jakości”. Czystej psy chihuahua z pewnością kosztować będą więcej aniżeli psy które taką czystością rasową pochwalić się nie mogą. Cena, jaka obowiązuje dzisiaj na rynku psów chihuahua to koszt około tysiąca do dwu i pół tysiąca złotych.

Cena chihuahua rasowego zależy w dużej mierze od warunków, w jakich żyją psy. Hodowcy, którzy są jednocześnie pasjonatami chihuahua cenę kształtują w oparciu o wydatki, jakie ponoszą z tytułu hodowli. Niestety dobre pożywieniem, karma najwyższej jakości to są odpowiednie, najczęściej wcale niemałe koszty. Dodając do tego wszelkie inne składniki pożywienia, takie, jak psie przysmaki, czy inne elementy psiej diety tworzą się odpowiedniej wysokości wydatki. Poza samym żywieniem, rozmaite psie przysmaki wykorzystywane są do procesu socjalizacji psa, takiego jak np. chihuahua. Cena tego psa musi zatem uwzględniać miedzy innymi takie właśnie koszty. Chihuahua jest psem, który wymaga uspołecznienia. Jest indywidualistą, często zadziornym i niepokornym, który ma swoje zdanie, z tego też powodu hodowca chihuahua w cenę szczeniaka musi wliczyć koszty procesu jego socjalizacji.

Kolejnym ważnym składnikiem ceny psa chihuahua jest jego opieka weterynaryjna. Pies, który pochodzi z dobrej hodowli, gdzie przykładało się wagę do stanu zdrowia matki i szczeniąt musi kosztować więcej, aniżeli pies, który takową opieką objęty jest w stopniu minimalnym, czy wręcz szczątkowym. Właściciele pasjonaci, którzy kochają swoje pieski będą stale współpracowali z lekarzem weterynarii, co spowoduje, że ich podopieczni znajdować się będą pod stałym medycznym nadzorem od momentu porodu, do chwili pierwszego szczepienia. Zazwyczaj są to usługi płatne, co generuje koszty, ale zapewnia spokój i pewność, że psy będą zdrowe i odpowiednio zadbane. Tak samo jest z psami chihuahua. Cena tych zwierząt jest w pewnej mierze zatem konsekwencją starań, jakie właściciel ponosi w związku z opieką weterynaryjną swoich podopiecznych do chwili przekazania ich w ręce nowych właścicieli.

Kolejnym elementem składającym się na cenę chihuahua jest wyposażenie, jakie właściciel zapewnia swoim pieskom chihuahua. Cena psa jest więc w pewnym stopniu zależna od tego, co pies ma do dyspozycji w domu. W procesie socjalizacji niezbędne jest korzystanie z odpowiednich akcesoriów. Chihuahua (jak i szczenięta innych ras) uwielbiają rozmaite zabawki, przedmioty służące do spędzania wolnego czasu i trzeba zaznaczyć, że każdy mały chihuahua jest o swoje osobiste przedmioty bardzo mocno zazdrosny. Zazwyczaj broni ich bardzo mocno nie tylko przed ludźmi, ale także i przed innymi zwierzętami, także innych chihuahua. Cena psa zależy więc w pewnej mierze od przedmiotów, jakie pies ma do dyspozycji. Z pewnością musi mieć swoją szczotkę do czesania, a także inne przedmioty przeznaczone do pielęgnacji psa, które mogą tylko jego. Kolejnym elementem składającym się na cenę chihuahua jest wyposażenie psa w odpowiednie ubranka, szczególnie w okresie zimy. Pieski tej rasy ze względu na niewielkie rozmiary cierpią niejednokrotnie z powodu niższych temperatur, co powoduje, że w zakres ich rzeczy osobistych zaliczyć należy także i ubranka (sweterki, kurteczki).

 

Dodaj komentarz